Pieniądze na startup. Skąd wziąć?


Lis 11 Porady


Prawie wszystkie startupy i młode firmy mają ten sam problem – skąd brać pieniądze na działalność.  Kredyt dla startupów, kredyt dla nowych firm a może leasing? Można też spróbować pozyskać kapitał inaczej. Jak? Istnieje wiele dróg do uzyskania finansowania dla firmy. Postaramy się Wam podpowiedzieć gdzie i jak pozyskać pieniądze na rozwój.

Dofinansowania

Polska jest jednym z większych, jeśli nie największym beneficjentem środków finansowych z Unii Europejskiej. Do rozdania zostało jeszcze dużo pieniędzy do 2020r., a mnogość programów unijnych sprawia że można znaleźć jakieś dofinansowanie dla siebie. Trzeba też trzymać rękę na pulsie, bo co kilka miesięcy startują nowe programy UE, dzięki którym można pozyskać pieniądze na rozwój firmy.

Z pomocą w szukaniu przychodzi nam wyszukiwarka dotacji www.funduszeeuropejskie.gov.pl, na której znajdziecie wszystkie możliwości dla Waszej firmy.  Dowiecie się tam również jakie programy zostaną uruchomione w przyszłości i jakie są warunki otrzymania dofinansowania.

Venture Capital

Co to venture capital? Według definicji to: „ fundusze inwestycyjne, dokonujące swoich działań na niepublicznym rynku kapitałowym.” Takie fundusze specjalizują się w finansowaniu biznesów z dużym ryzykiem o we wczesnym stopniu realizacji. Nie chodzi tu również o samo finansowanie, ale również o merytoryczne i biznesowe wsparcie. Więcej na temat funduszy venture capital przeczytacie w artykule http://kredytowa1.pl/dla-firm/kredyt-dla-firm/inwestycje-venture-capital-szansa-na-rozwoj-firmy/

Crowdfounding

Jeśli wasz biznes będzie się opierał o jakiś innowacyjny produkt lub pomysł, można skorzystać z crowdfoundingu. Polega on na wpłacaniu (najczęściej przez internautów) mniejszych lub większych kwot na realizację konkretnego celu. Największą na świecie platformą crowdfundingową jest kickstarter.com, a le i na naszym rodzimym rynku znajdzie się kilka wartych wymienienia a są to: Polak Potrafi i wspieram.to.

Aniołowie biznesu

A może warto poszukać jakiegoś inwestora, który nie tylko zainwestuje w Twój biznes, ale również da Ci wsparcie w prowadzeniu biznesu, marketingu czy sprzedaży. Anioł biznesu przedsiębiorca z bogatymi doświadczeniami biznesowymi i wieloma sukcesami. Jak szukać i przekonać Anioła Biznesu do Twojego biznesu przeczytasz w tym artykule – http://finstart.pl/porady/aniolowie-biznesu-kim-sa-i-jak-korzystac-z-ich-wsparcia/

LEAVE A COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *