Faktoring dla nowych firm jako panaceum na zatory finansowe w firmie


Lis 11 Faktoring


Na czym polega faktoring?

Jeżeli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności i czekasz na pieniądze kredytujesz swojego kontrahenta. Wystawiając fakturę z odroczony terminem płatności z jednej strony stajesz się konkurencyjny do odbiorca Twoich usług mógł zdecydować o skorzystaniu z twoich usług właśnie dzięki odroczonemu terminowi z drugiej strony może to u Ciebie powodować zatory finansowe.

 

Co to są zatory finansowe?

Zatory finansowe to inaczej mówiąc brak płynności finansowej czyli taka sytuacja w której firmanie może normalnie funkcjonować bo ma niedosyt środków finansowych na bieżącą działalność.

Kiedy faktoring może Ci pomóc w poprawie płynności finansowej?

Jeżeli wystawiasz faktury z terminem płatności minimum 14 dni faktoring może okazać się pomocny w poprawie płynności finansowej. Idealnym płatnikiem są przede wszystkim firmy z którymi posiadamy stałą współpracę a usługi realizowane są cyklicznie. W takim przypadku faktoring spisze się najlepiej.

Jak działa faktoring?

Fakturę którą wystawiamy z odroczonym terminem płatności dajemy do akceptacji faktoranta (czyli firmy faktoringowej). Po akceptacji przeważnie nasz kontrahent musi wyrazić zgodę na tzw. cesję. Po wyrażeniu takiej zgody po wystawieniu faktury przekazujemy ja faktorowi otrzymujemy płatność praktycznie od razu (około 90% sumy z faktury.) Następnie faktor czeka na pieniądze od naszego kontrahenta i po otrzymaniu ich n. po 30 dniach przelewa resztę środków do nas po potrąceniu prowizji faktoringowej.

Więcej informacji na temat faktoringu uzyskasz na www.faktoring.biz/blog

Twoje pieniądze, dziś na koncie!

Jeżeli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności koniecznie sprawdź jak faktoring sprawdzi się u Ciebie!


Nie czekaj 30 czy 90 dni aż Twój klient zapłaci.
Wymień swoje faktury sprzedażowe na gotówkę już dziś!

LEAVE A COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *